Oluline info Tibutare lasteaiast

Hea lapsevanem ja Tibutare töötaja

Kogunes Harku Vallavalitsuse kriisikomisjon, kes pidas nõu vabariigi valitsuse kriisikomisjoni liikmega ja sealne sõnum lasteaedade kohta on järgmine:

lasteaiad töötavad kuni järgmise teateni. Vanematele tuleb siiski anda sõnum, et kõik vanemad, kes saavad, jätavad lapse koju."

Lisaks kohalikku infot: Tiffany Ilusalong Tabasalus tunnistas, et juba 04.03 avastati nende juuksuril koroona. Sipsikute rühma üks perekond, kes juuksurit külastas 02.03 on karantiinis. Aga tüdruk käis 06.03 veel lasteaias ja üks teine Sipsikute rühma laps käis tal külas. Samas Terviseamet pole meile mingit infot antud juhtumi kohta edastanud, mida nad teevad reeglina, kui on oht. Samas teatas Terviseamet Teelahkme Lasteaeda, kus 1 töötaja käis juuksuris, kes ka nüüd karantiinis. Seega võib arvata, et meie lasteaia peret ei peeta ohuallikaks. Püüdsime ka ise Terviseametiga suhelda, saime vastuse automaat vastusena, et vastatakse õigusaktides ettenähtud tähtaja jooksul.

Eelnevast tulenevalt palun kõigil, kel vähegi võimalik lapsed kodus hoida, jälgida lapse tervislikku seisundit ja vajadusel suhelda oma perearstiga. Igasuguse väiksema haigusnähuga või kokkupuute kahtlusega palume tungivalt koju jääda.

Harku vallavalitsuseni jõudnud info kohaselt kahtlustatakse mitmel elanikul koroonaviirust, ametliku kinnituse saamiseks on vallavalitsus pöördunud Terviseameti poole.

Seoses sellega valmistub vallavalitsus koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendama ennetava meetmena valla koolide üleminekut koduõppele alates 16.03.2020 kuni olukorra normaliseerumiseni. Edasiste otsuste kohta teavitab vallavalitsus avalikkust iga kahe nädala tagant reedeti.

Harku vallas tegutseb viis üldhariduskooli: Tabasalu Ühisgümnaasium, Vääna Mõisakool, Harkujärve Põhikool, Vääna-Jõesuu Kool ja Muraste Kool.

Samuti muudavad valla raamatukogud ajutiselt teenindamist. Lugemissaalid sulgevad uksed ja raamatute laenutamise tellimused võetakse vastu kirjalikult e-posti aadressil või telefoni teel. Raamatud saab kätte raamatukogu fuajees paiknevalt riiulilt ning raamatuid saab tagastada nii välisukse kõrvale kui ka fuajeesse paigaldatavasse tagastuskastidesse.

Kolmapäeval andis vallavalitsus suunise valla hallatavatele asutustele mitte planeerida järgneva kahe kuu jooksul lähetusi, reise ja ekskursioone Terviseameti poolt määratud koroonaviiruse riskipiirkondadesse.

Harku vallavanem Erik Sandla palub elanikel säilitada rahu ja järgida Terviseameti poolt jagatavaid suuniseid haigestumise vältimiseks ning jälgida valla infokanaleid.

Kõige värskema info koroonaviiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Püüame üheskoos riski vähendada meie kõigi tervisele ja lähtuda kriisikomisjoni soovitustest.

Tervist soovides

Tabasalu Lasteaed Tibutare direktor