23.01.15

Projekt Lugemispesa sai alguse 2004.aastal.

Tibutaresse jõudis idee tänu Marika Kuusmannile ja Anneli Tammikule 2009.aasta alguses.

Projekti eesmärgiks on anda õpetajatele teadmisi ja oskusi sellest, kuidas luua lasteaias lugemispesad, mis on hea võimalus muuta lugemistegevused lastele huvitavaks.

Meie lasteaia õpetajatest on Lugemispesa mentori koolituse läbinud Marika Kuusmann, Anneli Tammik.

Aktiivselt tegutsevad hetkel projektiga Piilude õpetaja Marika ja Mikide õpetaja Anneli.

16.veebruaril 2009.a. koolitasid nad kõiki Tibutare õpetajaid. 24.aprillil 2014 osalesid nende koolitusel juba ka teiste lasteaedade õpetajad Harjumaalt.

Koolituse käigus valmisid õpetajatel meisterdused, mis väljendavad õpetajate nägemust sellest, milline võiks olla lugemispesa.

Koolitusel jagasid õpetajad Marika ja Anneli teadmisi sellest, kuidas teha lugemispesa oma rühma, milline võiks olla selle sisustus ning kuidas ja mida valida lugemispesasse, et tekitada lastes lugemishuvi.

Esimesed lugemispesad meie lasteaias on juba tekkinud - need on Marika ja Anneli tehtud lugemispesad Piilude ja Mikide rühmades ning nende tublid järgijad Tibude ja Sipsikute rühmades.

Lugemispesa projekti kodulehekülg asub siin (http://www.lugemisyhing.ee/pesa/koolitused.htm).

Meie lasteaiast on lugemispesa mentori koolituse läbinud õpetajad Marika Kuusmann ja Anneli Tammik.
Toimetaja: LEA TREIBERG